Medyczna marihuana w kontekście powrotu do zdrowia

Tym razem medyczna marihuana jako sprawa bardzo poważna w kontekście ludzkiego zdrowia a zwłaszcza życia. Tytułem uzupełnienia zamieszczam film z serii TED, gdzie mama chorego chłopca opowiada o historii choroby i sposobach leczenia.

Medyczna marihuana pomaga ratować ludzkie życie

Każdy znający nieco bardziej temat leczenia wie, że lekarstwa jako wysentyzowane składniki chemiczne są stosunkowo słabym pomysłem na powrót do zdrowia.

Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dobrze jest się wspomóc w jakiś mądry sposób, by organizm wzmocnić i pomóc w samo-uzdrowieniu.

Wiele przypadków powrotu do zdrowia udowodniają skuteczność medycznej marihuany, niestety w Polsce za posiadanie medycznej marihuany grozi do 15 lat więzienia.

Walka ze starym zawsze wzmacnia to z czym walczymy.

Dlatego ze zrozumieniem organizujmy się, szukajmy ludzi, którzy aktywnie popularyzują nowe sposoby aktywowania samo-zdrowienia.

W pewnym momencie, ludzi świadomych będzie na tyle dużo, że wprowadzenie nowego sposobu pozyskiwania medycznej marihuany będzie formalnością.

Każdy jest ważny, każdy!

Przeprowadzone dotąd badania dotyczące stosowania marihuany wogóle nie dają pewnych rezultatów co do kwestii szkodliwości oraz skutków długotrwałego przyjmowania.

Pośród zwolenników, którzy propagują marihuanę jako używkę popularna jest opinia o jej niskiej, względem innych środków, szkodliwości.

Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia potwierdzają tę tezę, pod względem zdrowotnym uznając spożycie konopi za mniej szkodliwe, niż konsumpcję legalnych używek: tytoniu oraz alkoholu.

W Holandii marihuana nie jest legalna, ale jest tolerowana, w Polsce i prawie na całym świecie można mieć nasiona (nie zawierają one substancji psychoaktywnych), ale uprawa jest zabroniona.

Wyjątek stanowi uprawa odmian włóknistych na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego i celulozowo-papierniczego oraz nasiennictwa na które potrzebne jest zezwolenie.

W niektórych stanach USA i krajach UE np. w Czechach, Portugalii, Włoszech marihuana została zdepenalizowana, co oznacza całkowite zniesieniu karalności za posiadanie „niewielkich ilości” od 3 do 10 gramów.

Większość krajów postkomunistycznych oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w UE, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.

[kkstarratings]

takpolska.pl