Ruch Społeczny „WON” – Wolność, Ojczyzna, Niepodległość

Dzisiaj kilka słów na temat Pana Jan Taratajcio, który zakłada Nowy Ruch Społeczny „WON”. Skrót „WON” oznacza Wolność, Ojczyzna, Niepodległość.

Wolność, Ojczyzna, Niepodległość

Jest to inicjatywa warta zauważenia, nie ulega wątpliwości, że najwyższy czas by zmienić system, który faworyzuje bardzo małą grupę ludzi kosztem całego społeczeństwa.

Obecnie w Polsce jak zresztą na całym świecie, obserwujemy mechanizm zwiększania wpływu na to jak ludzie mają żyć. Decyduje o tym mała grupka ludzi, która wykorzystują system głównie do swoich celów, żyjąc na cudzy koszt.  Taki stan rzecz powoduje wiele patologii a co najgorsze generuje coraz większe podatki, które w Polsce przekraczają ponad 50%.

Otrzymujemy wynagrodzenie płacimy podatek dochodowy, do tego para-podatek na ubezpieczenie społeczne, idziemy na zakupy płacimy podatek Vat, oszczędzamy kolejny podatek. Tankujemy samochód, w cenie paliwa znów masa różnych danin.

Taki stan rzeczy powoduje, że pracujemy pół roku na rzecz wpływów do budżetu. Każdy myślę czuje, że coś tu nie do końca jest tak jak powinno być.

Ruch Społeczny WON

Jest wiele do zrobienia, Ruch Społeczny WON jest jedną z wielu inicjatyw, warto by każdy się zastanowił co może zrobić, by taki stan rzeczy zmienić.

Nie walczmy ze starym ponieważ, wtedy stare wzmacniamy. Wprowadzajmy nowe, bez oglądania się na stare. Dobro nie zwycięża, bo dobro nie walczy. Dobro wypiera!

 

[kkstarratings]

takpolska.pl