Podstawowe narzędzie zniewolenia

Ekonomia jest często postrzegana jako skomplikowana i nudna, dziwaczne terminy plus matematyka powodują, że skutecznie odstrasza ludzi by się ekonomią bliżej zainteresować. Tymczasem złożoność jest tylko maską, za którą kryją się bardzo proste mechanizmy kreowania pieniądza i zniewalania całych społeczeństw. Okazuje się, że ekonomia jest jedną z najbardziej paraliżujących struktur, z którą ludzkość kiedykolwiek się borykała.

Powyższy obrazek doskonale ilustruje mechanizm zniewolenia ludzi. Jak to się dzieje, że tzw inflacja rozpuszcza z roku na rok część kapitału. Jeśli ktoś ma 100 $ i inflacja w danym roku wynosi 5% to po roku realnie 100$ zamienia się w 95$.

Kapitał kontroluje pracowników poprzez kontrolę nad ich zarobkami. To strach przed utratą domu czy samochodu,  jest największym strażnikiem największego systemu niewolniczego jakim jest system bankowo-kredytowy. System jest tak regulowany, by część ludzi bankrutowała dając przykład w ten sposób co się stanie z każdym, kto przestanie regulować swoje zobowiązania.

Społeczeństwa poprzez mechanizmy zniewolenia stają się paliwem dla elit. Fizyczne niewolnictwo wymaga zapewnienia ludziom jedzenia i schronienia. Niewolnictwo ekonomiczne jest systemem o wiele doskonalszym, każdy zniewolony kapitałem pracownik boi się utraty pracy, utraty zarobków i groźby bankructwa. Dlatego zrobi wszystko, zapłaci bardzo wysokie odstetki, będzie posłusznie pracował ponad własne siły kosztem własnego zdrowia i rodziny by tylko zachować resztki tego co jeszcze ma.

Dług jest narzędziem do podbijania i zniewalania społeczeństw.  Mechanizm jest bardzo prosty, działa to od zwykłego człowieka po całe społeczeństwa. Proponuje się tym osobom kredyt na inwestycję – rozbudowę istniejącej infrastruktury, np na remont domu. Pożycza się pieniądze na odsetek, usługę wykonują firmy bardzo często zaprzyjaźnione z systemem za duże pieniądze. Pojawia się dług wraz z odsetki, który statystycznie w sporej części dłużników skończy się bankructwem i konfiskatą realnego mienia. A ci co dadzą radę, oddadzą to co pożyczyli wraz z odsetkami.

Dodaj komentarz