Klucze do podświadomości

Autorytety zawsze dążyły do utrzymania ludzi w ciemnocie a zwłaszcza strachu. Utrzymanie fałszywego obrazu świata umożliwiają trzy kody-klucze: wiara, nadzieja i miłość. O małego dziecka jesteśmy uczeni by wierzyć, by mieć nadzieję a pomija się kluczową sprawę działanie! Zaszczepianie dzieciom boga, anioły, diabła odrealnia życie. Ludzie zamiast działać modlą się i wierzą, że to się stanie.

Ludzie nieświadomie nabierają przekonanie, że wiara stanowi właściwy sposób poznawania świata. Zamiast własnych doświadczeń, doświadczeń rodziców, dziecko uczy się poznawania świata poprzez poglądy oparte na wierze. Z czasem dzieci przestają zauważać, że egzystencja ludzka toczy się tu i teraz, dzieci zaczynają bardzo szybko żyć przez pryzmat wiary w określone wydarzenia w przyszłości, w tym momencie zaczynają być pasywne i oderwane od tu i teraz. Wszczepia się już małym dzieciom, że będzie lepiej, że musi być lepiej, jednocześnie pomijając kwestie konieczności podjęcia jakichkolwiek czynności by mogło być lepiej.

Ludzie nauczeni żyć nadzieją zapominają o podstawowym prawie wszechświata przyczyny i skutku, co posiejesz to zbierzesz. Z wiarą i nadzieją nieodłącznie kojarzy się ludziom miłość. Większość ludzi marzy o wielkiej miłości. Miłość poprzez naturalne odczuwanie tego stanu jest najpotężniejszym kodem ludzkości. Miłość poprzez literaturę, sztukę staje się nakazem, nieustannym pragnieniem do osiągnięcia stanu miłości, dzięki temu podświadomość nieustannie poszukuje obiektu do westchnień. Osobowość pragnie drugiej osoby tylko dla siebie, można powiedzieć na własność. Dzięki temu czujemy się jako ludzie dowartościowani i wyjątkowi.

Zatem należy zdawać sobie sprawę, w jaki sposób ludzie powinni się rozkodować, by móc w pełni cieszyć się życiem.

https://www.youtube.com/watch?v=gPUx06jmurQ

Dodaj komentarz