Współczesny bankowy świat

„Współczesny” bankowy świat

„Współczesny” świat tak zwanej Zachodniej Cywilizacji rozpoczął się pod koniec XVII wieku w czasie rozkwitu Imperium Brytyjskiego. Podstawy tego imperium zaczęły się kilkaset lat wcześniej wraz z ustanowieniem City of London, które jest dziś 800-letnią korporacją kontrolującą finanse i filozofie jednostki zwanej Korona.

Ta jednostka stworzyła i kontroluje Bank of England (angielski bank centralny) i System Rezerw Federalnych Stanów Zjednoczonych. Kontroluje również Bank Światowy, MFW i związane z nimi kartele.

Bank ma korzyści z odsetek od wszystkich pieniędzy, które tworzy z niczego. – William Peterson

Tożsamość korony jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Korona/Bank of England objęła kontrolę nad US podczas administracji Roosevelta (1901-1909), kiedy to ich agent J.P. Morgan przejął 25% amerykańskiego biznesu. Więcej, angielski.

Korona nigdy nie była Królem lub Królową Anglii od czasu ustanowienia tego korporacyjnego organu. Korona jest dyrektoriatem korporacji. Wyspa Brytanii jest finansowym oligarchą zarządzaną przez „Koronę”, która nie odnosi się do Królowej lecz do City of London.

City zarządzane jest przez Bank of England, „prywatną” korporację. City jest niepodległym państwem znajdującym się w sercu Londynu. Niepodległość zdobyło w 1694r kiedy to król Wilhelm III Orański sprywatyzował i przekazał Bank of England bankierom. Uważane za „Watykan świata finansów”, City nie podlega brytyjskiemu prawu.

Ma swoje własne sądy, własne prawa, własną flagę, własną policję, oddzielną od policji Londynu. Policja (crown/corporation) City używa czerwonych samochodów policyjnych a ich mundury są troszkę inne od Metropolitan Police (policja Londynu). Więcej, angielski.

Znajdują się tam: prywatny* Bank of England, Lloyds of London, London Stock Exchange, wszystkie brytyjskie banki, biura filii 385 zagranicznych banków i 70 banków US, jak również gazeta Fleet Street i monopole wydawnicze. Jest tam również siedziba główna Brytyjskich Masonów.

*(W 19445r, Bank of England został znacjonalizowany przez rządy Labour (partia). Rzekomo nie jest już prywatny. Bank jest rzekomo własnością publiczną przez Sekretarza Skarbu. Możemy tylko zgadywać kto lub co, za kulisami, pociąga za sznurki.)

City of London ma własnego lorda burmistrza reprezentującego Koronę – nazywa się Michael Bear – głowa Corporation of London. Więcej, angielski (wiki, jest wersja polska).

Posiada radę 12 członków, którzy zarządzają korporacją pod lordem burmistrzem. Lord burmistrz i jego 12 członków rady służą jako pełnomocnicy lub przedstawiciele zasiadający w imieniu niektórych najbogatszych na świecie, najpotężniejszych rodzin bankowych.

Gdy Królowa życzy sobie przeprowadzić interes w City, spotyka się z Lordem Burmistrzem w Temple Bar gdzie prosi o pozwolenie na wkroczenie do tego prywatnego, niepodległego stanu/państwa. Potem przechodzi do miasta pieszo kilka kroków za Burmistrzem. Jej otoczenie/świata nie może być ubrane w nic innego niż mundury służby. Królowa kłania się Burmistrzowi tylko w City. Poza City of London to on kłania się jej.

City of London

City of London jest jedyną częścią Brytanii, nad którą parlament nie ma władzy. Przynajmniej pod jednym względem, Korporacja działa jako organ nadrzędny: nakłada na House of Commons (parlament) zwaną wspominającą (remembrancer, angielski): oficjalny lobbysta, który siedzi za Spikerem Izby Gmin (Speaker of the House of Commons) i zapewnia, że co by niezależnie wybrani przedstawiciele nie myśleli, to prawa i przywileje City są chronione.

W 1886, Andrew Carnegie powiedział, że „sześć lub siedem mężczyzn może pogrążyć naród w wojnie bez żadnej konsultacji z Parlamentem”. Vincent Vickers, dyrektor Bank of England w latach 1910-1919, winił Korporacje/City za wojny na świecie.

Imperium Brytyjskie było przedłużeniem interesów finansowych bankierów. Faktycznie, wszystkie kolonie to „Kolonie Koronne”. Należały do City i nie podlegały pod brytyjskie prawo, choć oczekiwano by Anglicy je podbijali i i za nie płacili.

Wiele się uczy o zachodnich kolonizacjach, więc nie trzeba tu o tym wspominać. Jednak jeden kluczowy aspekt jest na ogół omijany z bardziej powszechnych kursów historii. Jest to fakt, że kolonie Korony były ustanawiane na model korporacji z powiązaniami finansowymi z City of London – a nie z narodem Anglii lub Brytanii. Wyspa Brytania jest kolonią koronną, City of London nie jest.

Dyrektoriat Korony, kimkolwiek byli, nie był lojalny wobec żadnego narodu – byli i są w całości poświęceni swojej filozofii, która poszukuje władzy absolutnej nad ziemskim królestwem.

Przez ponad 250 lat, słudzy Korony przywieźli niezliczone bogactwo z kolonii na Wyspy Brytyjskie dla siebie: ludność Zjednoczonego Królestwa (Anglicy, Szkoci, Irlandczycy, Walijczycy) otrzymali bardzo mało, mimo iż płacili podatki i służyli za mięso armatnie.

Ludzie byli nieocenionym majątkiem Korony, ale nie wiedzieli komu służyli – i wciąż nie wiedzą. (Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci, którzy wierzą, że są wolni).

Historyk Jeffrey Steinberg mógł odnosić się do US, Kanady i Australii kiedy pisał: „Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna, są dziś niewiele ponad plantacjami niewolników i laboratorium inżynierii społecznej, służąc potrzebom Korony/City of London”.

Według „American Almanac”, bankierzy korony są częścią sieci z szacowanym majątkiem 10 bilionów dolarów. Panuje nad takimi gigantami jak Royal Dutch/Shell, Imperial Chemical Industries, Lloyds of London, Unilever, Lonrho, Rio Tinto Zinc i Anglo American BeBeers. Dominuje w światowym zaopatrzeniu w paliwa, złoto, diamenty i wiele innych ważnych surowców.

Korona/City of London dominuje na światowych rynkach spekulacyjnych. Szczelnie zblokowana grupa korporacji, zaangażowana w wydobycie ważnych surowców, finanse, ubezpieczenia, transport i produkcję żywności, kontroluje lwią część światowego rynku i wywiera wirtualny „punkt duszący” panując nad światowym przemysłem. Więcej, angielski.

Jeśli ktoś chce poznać prawdziwe motywy poszczególnych działań w historii, to mówi się „idź za pieniędzmi” (u nas chyba się mówi tak, „jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze”?). Ale to tylko połowa prawdy, należy zwrócić uwagę na filozofię i wierzenia religijne tych u władzy.

Dla jasności, Korona zawsze odnosi się do niewidzialnego grona pośredników, gdzie wszyscy z nich wierzą w masońską filozofię – braterstwo człowieka rządzone przez filozofię królów (lub adeptów) w lidze z Bogiem masonerii.

Wystarczy tylko przebrnąć przez niewygodną historię masonerii, a także przeczytać „Morals and Dogma” Alberta Pike’a, aby zobaczyć dokładnie, że ta filozoficzna moc obejmuje praktycznie wszystkie religijne narody kiedykolwiek stworzone przez człowieka.

Zwykli członkowie lóż masońskich, są dla tych adeptów i ich celów tym, czym ludzie zachodnich cywilizacji dla dyrektorów Korony – użytecznymi głupcami.

Ta rządząca kabała jest reprezentowana przez dominujące instytucje polityczne, gospodarcze i kulturowe na całym świecie. Zachodnie społeczeństwo zostało podważone, a ich kultura jest bankrutem. Demokracja jest formą kontroli społecznej, zaś mas media i edukacja formą indoktrynacji.

Bank of England został założony w 1964r przez Williama Petersona, który wypowiedział słynne słowa:

Bank ma korzyści z odsetek od wszystkich pieniędzy, które tworzy z niczego. – William Peterson

Aż do 1946r, kiedy to został znacjonalizowany, Bank of England był prywatnie zarządzanym bankiem, który pożyczał pieniądze stworzone z niczego dla angielskiego rządu, oczywiście spłacane z odsetkami. Słynna opowieść związana z bankiem i Rothschildami to Bitwa pod Waterloo, w której to Rothschild użył swojej wewnętrznej wiedzy dotyczącej wyniku bitwy i sprzedał swoją część angielskich obligacji.

Ta zagrywka spowodowała wrażenie, że Francuzi wygrali, po czym maklerzy maklerzy pospieszyli z szybką sprzedażą co spowodowało spadek wartości do 5% oryginalnej wartości. Gdy giełda sięgnęła dna, on wtedy wykupił ile tylko mógł i w ten sposób powiększył swoje bogactwo 20 razy w ciągu 3 dni handlowania.

Jednocześnie będąc niezmiernie bogatym, stał się największym kredytodawcą dla angielskiego rządu, co w rezultacie dało mu kontrolę nad angielskim bankiem. Angielskie obligacje były gwarantowane przez przyszłe dochody rządu gromadzone z podatków, zatem podatki płacone przez obywateli spłacały 8% odsetek, które rząd angielski musiał płacić by pożyczać pieniądze.

Jako że Nathan teraz kontrolował większość angielskich obligacji, mógł on ustalać cenę i jednocześnie podaż angielskiej waluty, która dała mu wielką władzę nad krajowymi finansami.

„Nie obchodzi mnie, która marionetka jest umieszczona na tronie Anglii do rządzenia imperium. Człowiek, który kontroluje podaż pieniądza w Wielkiej Brytanii kontroluje Imperium Brytyjskie, a ja kontroluję podaż pieniądza.”-Nathan Rothschild

Nacjonalizacja banku nastąpiła w 1946r, ale ponieważ rząd był zrujnowany po drugiej wojnie światowej, więc nie miał pieniędzy by wykupić akcjonariuszy, dlatego w zamian otrzymali rządowe akcje i choć rząd teraz zarabiał pieniądze od zysków, to musiał zapłacić odsetki za każde nowe akcje, które wypuścił by płacić za udziały (w banku).

W 1977r Bank stworzył całkowicie niezależną spółkę o nazwie Bank of England Nominees Limited, prywatną spółke z ograniczoną odpowiedzialnością, z 2 ze 100 £1 wyemitowanych akcji. Celami firmy są:

„Aby działać jako pełnomocnik lub przedstawiciel, samodzielnie lub wspólnie z innymi, dla każdej osoby lub osób, partnerstwa, firmy, korporacji, rządu, państwa, organizacji, panującego/władcy, prowincji, organu lub podmiotu publicznego, lub każdej grupy z nimi kojarzonej….”

Ta firma jest bardzo szczególna, ponieważ jej sekrety są chronione przez oficjalne ustawy, jej status Karty Królewskiej jak również zwolnienie z normalnych obowiązków informacyjnych, do których muszą stosować się inne firmy zgodnie z paragrafem 27 Ustawy o Spółkach z 1976r. Powodem jest to, że główni gracze w światowych finansach, w tym królowa Anglii i inne rodziny królewskie, wykorzystują tą firmę do zakupu akcji i pozostają anonimowi.

Pomimo jednak tego, że (co najmniej na powierzchni) Bank of England jest obecnie własnością państwa, ważne jest by zwrócić uwagę na to, że do 97% podaży pieniądza w Wielkiej Brytanii jest kontrolowane prywatnie w formie oprocentowanych pożyczek stworzonych przez wielkie komercyjne banki.

Bank posiada bardzo mało akcji rządu i zyski Banku głównie pochodzą z emitowania monet i banknotów do użytku przez banki w centrum miast. Dlatego wydaje się, że Bank of England zmniejszył swoją wielkość i znaczenie na przestrzeni lat i jest obecnie głównie organem regulacyjnym, który nadzoruje obecny system bankowy. W odniesieniu do „pożyczkodawcy ostatniej instancji” jedna z jego głównych funkcji jako bank bankierów to wsparcie banków, które wpadają w trudności jak podczas ostatniego finansowego krachu.

[kkstarratings]

Źródło: http://openeye.99k.org/The%20Crown.html

takpolska.pl

Dodaj komentarz